So šitím som začala asi ako každá matka na materskej zhruba v roku 2010 (to je už toľko rokov ? :O ). Od manžela som si vydupala svoj prvý šijací stroj, ktorý mal slúžiť hlavne na zašívanie neustále sa zväčšujúcej kopy roztrhnutého oblečenia. Postupom času som však objavila čaro šitia na šijacom stroji. Najviac mi k tomu dopomohla Ivanka Havelková, ktorá bola v tom čase známa hlavne pod prezývkou Bellet (dnes vydáva časopis Pepitta). Vďaka jej časopisom a kurzom som sa pomaly ale isto viac a viac zdokonaľovala v základoch šitia. Zrazu som zistila, že mi moja stará Toyota Jeans (ktorú som žiaľ pokazila pri šití tašky z poctivej hrubej džínsoviny) nestačí a tak som sa opäť vďaka manželovi (je to zlatíčko ♥) dostala k výbornej mašinke zn. BERNINA, s ktorou to ťahám doteraz. Postupne k nej pribudli ďalšie stroje - overlock a coverlock, ktoré som si zadovážila kvôli ďalšej úžasnej osôbke - Evke Kubínovej (EvikMT), ktorá vedie úžasné kurzy venujúce sa o.i aj šitiu oblečenia. Ani zďaleka nie som profík, stále sa snažím zlepšovať a zdolávať väčšie výzvy. Dôležité ale je, že ma to baví a to ma vlastne poháňa vpred.

Na mojej stránke postupne nájdete rôzne články, návody a strihy (dostanete sa k nim tak, že myškou ukážete na horné menu "Šitie" a kliknete na požadovanú podkategóriu). Dúfam, že sa vám budú páčiť :)

 


 

Môžete vyskúšať aj tento typ rúška. Máte na výber zo štyroch veľkostí - muži, ženy a puberťáci, deti od 7 - 12 rokov alebo deti od 3 - 6 rokov. Rúško je síce s gumičkou, no komu by vyhovovalo viac klasické viazanie,  môže si do tunela navliecť šnúrku.

Rúško skladané s viazaním

Situácia s COVID-19 priniesla potrebu zásobiť sa ochrannými rúškami na tvár. Prinášam vám návod na vyhotovenie jednoduchého skladaného rúška s drátikom a možnosťou vloženia filtra. V prípade, že vám nevyhovuje viazanie, viete si samozrejme vložiť do tunela gumičku s uchytením buď za ušami alebo okolo hlavy.

A nezabúdajte: RÚŠKO NIE JE HANBA !  :)