späť na úvodnú stránku Katherine.sk

varenie

Upozornenie
  • EU e-Privacy Directive

    Táto webová stránka používa cookies pre správu overovania , navigáciu a ďalšie funkcie . Používaním našich webových stránok, súhlasíte s tým, že môžeme umiestniť tieto typy cookies na vašom zariadení.

Kuchárske recepty

pozorMilí moji priaznivci, som veľmi rada, že vás môžem pozvať na moju novú webovú stránku https://www.domacakuchyna.sk/, ktorá je venovaná výlučne receptom a rôznym radám do kuchyne. Momentálne obsahuje 250 receptov a budú pribúdať ďalšie. V priebehu roka ju ešte doplním o rady do kuchyne a bude na nej aj časť venovaná tortám. Novinkou je možnosť vytvoriť si z mojich receptov týždenný jedálny lístok a nákupný zoznam. Pre využitie týchto funkcií je však potrebné sa na mojej stránke bezplatne zaregistrovať. Dúfam, že si na moju novú stránku rýchlo zvyknete a obľúbite si ju rovnako ako túto starú.


Zároveň vás chcem pozvať aj na facebookovú podobu stránky (https://www.facebook.com/domacakuchyna.sk/), kde mi môžete písať v prípade problémov či už s receptami alebo fungovaním webovej stránky.

 

Stránka katherine.sk bude v dnešnej podobe existovať do konca roka 2017. Nové recepty už ale do nej pridávať nebudem. V roku 2018 ju na istý čas vypnem, nakoľko ju budem prerábať. V budúcnosti bude stránka katherine.sk venovaná hlavne šitiu a háčkovaniu.

 

Teploty uvedené pri receptoch platia pre teplovzdušnú rúru. Pokiaľ používate inú, teploty sú len orientačné a je potrebné si čas pečenia ustrážiť.

Keď nemáme váhu

Ak sa vám nechce pri varení stále vyberať váha, príp. sa vám ako na potvoru pokazila, pomôžu vám prevodové tabuľky, pomocou ktorých môžete dávkovať suroviny po lyžiciach, lyžičkách či pohároch.

Čítať celý článok...
Skratky v receptoch Teploty rúry
PL polievková lyžica veľmi mierna 100 - 120 °C
ČL čajová lyžička mierna 120 - 130 °C
KL kávová lyžička stredne vyhriata 150 - 175 °C
l liter vyhriata 180 - 200 °C
dl deciliter horúca 200 - 210 °C
ml mililiter veľmi horúca 220 - 250 °C
g gram